Žvýkací tabák

Žvýkací tabák patří mezi tabákové výrobky, které se nespalují ani nezahřívají. Jde o bezdýmový tabákový výrobek, který je určen pro žvýkání. Obsahuje sušené tabákové listy v suché formě či naložené ve sladkém roztoku.

Žvýkací tabák najdete především v různých mentolových či svěžích variantách, výjimkou nejsou ale ani nasládlé příchutě. Mezi nesporné výhody žvýkacího tabáku oproti jiným tabákovým výrobkům patří pozvolné a dlouhodobé vstřebávání a účinek nikotinu. Standardní balení je plastová či plechová krabička ve tvaru puku či kovová energitka. 

Jak užívat žvýkací tabák

  1. Sáček s porcí žvýkacího tabáku vyjměte z krabičky a umístěte mezi tvář a dáseň - například pod horní ret
  2. Pro silnější chuť a vyšší příjem nikotinu můžete tabák občas jemně požvýkat
  3. Přebytečné sliny doporučujeme odplivnout
  4. Po době žvýkání uvedené na obalu vyjměte sáček z úst a vyhoďte 

Zobrazit více Zobrazit méně

FAQ

Co je to žvýkací tabák?

Jedná se o tabákový výrobek, který se nespaluje ani nezahřívá, ale je určen ke žvýkání. Obsahuje sušené tabákové listy v suché formě či namočené ve sladkém roztoku.

Čím je užívání žvýkacího tabáku typické?

Typické je zejména časté odplivávání. Zajímavostí je, že ještě v 19. století se běžně i na úřadech vyskytovala plivátka pro odplivnutí uživatelů žvýkacích tabáků.

Jaké má žvýkací tabák účinky?

Oproti jiným tabákovým výrobkům má žvýkací tabák účinnější formu vstřebávání nikotinu. Do těla se uvolňuje pomaleji než například při kouření cigaret, ale má delší účinnost.

 

icon

473 030 777

Po - Pá: 8:00 - 16:00

icon

DOPRAVA ZDARMA

Při nákupu nad 250 Kč

icon

Rychlá expedice

Dodání do 2 pracovních dní

icon

Ověření věku 18+

Dle platného průkazu totožnosti